trashburgerr trashburgerr
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

rob bought a magazine for $3 and five erasers, he spent a total of $13. How much did each eraser cost

Respuesta :

Haileybidinger
Haileybidinger Haileybidinger
  • 23-08-2018
You first do 13-3 because that’s how The magazine cost. You end with 10, then divided by five because you have five erasers. The answer is $2 per eraser.
Answer Link

Otras preguntas

Ivan's study group is preparing for a history test on world war ii. his great-grandfather was a journalist during the war, so he shares some of his great-grandf
improper hot holding and improper cooling are both examples of
what can symbolize self awareness?
A significant political consequence of the growth of democracy in the united states from 1800 to 1830 was the expansion of suffrage to virtually all __________.
Find an equation of the line l that contains the points left parenthesis 0 comma 0 right parenthesis(0,0) and left parenthesis 4 comma 1 right parenthesis .
Consider the consequences of a badly written note to a patient. What kind of message does this send to the patient? Why is word choice so critical to pay attent
_______ painted scenes of the American landscape,
What are some of the inconsistencies depicted in Entombment? a. The use of colors does not have reason. b. Some of the figures are pressed into the foreground
What does the perimeter of this figure consist of? semicircle = __ line segments = __
What price does the Czech Republic pay for its industrialization?