Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

Over the course of 5 games, a football team scores an average of 14 points with an absolute deviation of 4 points. What were the football team's least and great
Someone who specializes in the care of a female and the developing fetus A. Gynecologist B. Obstetrician C. Pediatrician D. Oncologist
Solve for the distance between the points (25, -41) and (31, -32).
Which of the following is a factual claim? A. Elephants have a special something that makes us feel connected to them. B. I love watching elephants use their tr
How was the country changing in the late 1800s? Choose all answers that are correct. Many people moved to the cities. New technologies were invented. There were
En Faiz deposits a sum of Rm 18000 in a bank with interest rate of 4.5% per annum and compoundedonce every 4 months. Find En Faiz's total savings at the end of
state the volume of SO2 and O2 at RTP that would produce 180cm3 of SO3
Which expression shows how many 3/4 inch pieces can be cut from a rod that is 3 3/4 inches
How are the grasslands region of S. America and Great Plains region of N. America similar?
Alisa Miller reports that the number of Americans who closely follow overseas news:A.) decreased by 30 percent in the past 20 years.B.) jumped to more than 50 p