tinyhugs2000 tinyhugs2000
  • 25-02-2016
  • Mathematics
contestada

8 rubber stamps cost$11.04.

Which equation would help determine the cost of 10 rubber stamps?

Respuesta :

allanmcclellon1
allanmcclellon1 allanmcclellon1
  • 25-02-2016
if 8 costs $11.04 then 8/11.04=1.38 so each costs $1.38 so you do 10*1.38 and you get $13.80
Answer Link

Otras preguntas

Given the vector u equal to 6 (cos 135°, sin 135°) and vector v equal to 4 (cos 225°, sin 225°), find the sum u + v and write your answer in magnitude and direc
They are noun but whether they are place or thing.... Pond, lake, tank, shop, forest, grocery​
What is angle A? PLS HELP
PLEASE HELP ME ANSWER THOSE 2 QUESTIONS I REALLY NEED HELP! I WILL GIVE LOTS OF POINTS AND BRANLY! Juliet. O Romeo. Romeo! Wherefore art thou Romeo? Deny thy fa
There are three bags each containing 4 balls. Bag 1: three red balls, one blue ball. Bag 2: four red balls. Bag 3: two red balls, two blue balls. What is the pr
In a volatile housing market, the overall value of a home can be modeled by V(x)=325x^2-4600x+145000, where v represents the value of the home and x represents
What is the meaning of "[tex] dom(R)=\left \{ u:\exists v(u,v)\in R\right \} [/tex]"?
Write a Narrative about a Medieval Villager (talk about things like bubonic plauge)
one traffic light changes to red every 120 seconds. another traffic light changes to red every 144 seconds. both change to red at 10 00. find the time at which
Water flows through a pipe at a rate of 330 millilitres per second (ml/s). Convert this rate into litres per hour. If your answer is a decimal, give it to 1 d.p