Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Find the two points where the the line crosses the x and y axis for the given equation. a) ax + by = c b) ax - by = c
What is the slope of the line passing through the points (-3,-8) and (4,6)
Match the following reflexive pronouns to the correct verbs. A. Me B. Te C. Se D. Nos E. Os 2. __ cepillamos los dientes. 3. __ cepillo los dientes. 4. __ cepil
Simple question photo provided
how does globalisation affect developing and developed countries
What is the major purpose of a bank reconciliation statement?
the mean age of a herd is 7.9 years. a cow that is 0.5 years old is added to the herd . how does this cows age affect the mean
List the risk factors that contribute to coronary artery disease (CAD). What connections can you draw between these risk factors and the number of patients suff
50x + 150y > 1500 1) The band schedules 6 weekend shows and needs to perform enough weekday shows to make more than $1,500. Which inequality models this situ
Calculate the molarity for each solution :a) 1.5 L of solution containing 2.5 mol of sugarb) 0.15 mol of H2SO4 in 400 cm³ solutionc) 0.12 g of NaOH in 325 mL of