Peace01
Peace01 Peace01
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and four bananas cost $4.85 . three apples and ten bananas cost $8.75.Find the cost of an apple.

Respuesta :

peachkiki90
peachkiki90 peachkiki90
  • 24-02-2016
2.92. you divide 8.75 by 3 it will be 2.916666666. you have to round.
Answer Link

Otras preguntas

Help me this one out, pls?
Amy wrote a 10 sided die numbered one through 10 what is the probability that she will hold a number divisible by four
What figurative language is “Larry the Leprechaun looked like he was lost.”
plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz help!
Plz answer the question
Evaluate the expression if x=7 and y=4. 4x - 18 + 3y
Herbivores, carnivores, and omnivores are all known as what types of organisms? * A. predators B.scavengers C.producers D.heterotrophs
Humans influence natural selection when they choose which organisms to breed. True or False
why is it inaccurate to say the roman empire "fell" ?
Justin Verlander had 300 pitches in 20 innings. How many pitches did he make in 1 inning?