Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

The LCD of 6/20, 9/5, 7/50 and 3/4
Help me in number 2 and 3
Why doesn't the mothers blood mix with that of the baby in the womb?
During the roaring twenties what three things occurred during 1922
It's most likely that you'll be critical of howard gardner's seven intelligences if you - a. embrace the concept of emotional intelligence. b. find no real di
A​ 150-pound person uses 5.1 calories per minute when walking at a speed of 4 mph. How long must a person walk at this speed to use at least 180 ​calories? A p
What factors determine the angle of repose for a slope
Please help me by answering this with quotes from Warriors don't cry!
Usted ____________________ de colombia.
The elements fluorine and chlorine can form minerals in the _____ group