jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

The word when is a verb. TRUE or FALSE.
A rabbit is running away from an approaching hawk which part of cellular respiration will provide the rabbit with most of energy it needs to escape?
Why did Kafka fear his father?
What happens when your computer is in Hibernate mode?
How did the United States assist non communist nations in economic recovery in the wake of world war 2
Danny wants to write a story about a teenager who suddenly becomes the leader of a large corporation But he doesn’t want the teenager to tell his own story He a
you are asked To lead à meeting about Improving Patients Satisfaction and you have two weeks To prépare for thé meeting explain how you would participate dur
Many immigrants to the U.S during the last quarter of the twentieth century had escaped by boat from which communist country? A. Vietnam B. West Germany C.
Which of the following is most important when setting goals? A. Working late into the night is often necessary to reach goals. B. Standards should be as high
how were the absolutist governments of Europe different?.