fdrlever5715 fdrlever5715
  • 25-04-2024
  • Mathematics
contestada

Donna bought a notebook for 3 dollars and then spent half of her remaining money for a textbook. Next she bought sheet music for 4 dollars and then spent half of the remaining money on a calculator. How much did she have originally?

Respuesta :

Otras preguntas

help asap please help me Which of these numbers is an integer? A. -4.0 B. 1.50 C. - 5/8 D. ∞
How does the story of two ancient kings illustrate exponential growth?
Alex sells cars at Keith Palmer ford. He earns $400 a week plus $150 per car he sells. If he ea Ned $1450 last week, how many cars did he sell?
A culture region that is perceived to exist by its inhabitants is a:
Which of the following choices is NOT a common injury in sports?
How many tenths are in a whole?
A regulation nfl football field of length x and width y have a perimeter of 1040/3. What is the equation for width
How was the colony of New York governed
If 3.5 pounds of potatoes cost $3.29, how much would one pound cost? A. $0.21 B. $0.94 C. $0.99 D. $1.10
What is the 12th term of the arithmetic sequence where a1 = 5 and a6 = 20?