romeesashabbeer romeesashabbeer
  • 24-04-2024
  • Mathematics
contestada

Javon’s bill at the bakery was $12. He bought 12 egg bagels for $0.50 each. If an onion bagel costs $0.75, how can he find how much he spent on onion bagels?

Respuesta :

Otras preguntas

15 POINTS SCIENCE HELP ASAP PLZ Fill in the blanks. All cells are _____ from other cells in a process called _____ division.
Two distinct coplanar lines that do not intersect are known as __________ lines. A parallel B perpendicular C skew D tangent
What is the term used to describe the study of motion
Select the questions below that would lead to a well–focused Interview.1. Where do you see yourself in this company five years from now?2. Why did you leave you
HELP 10 POINTS!!!!! (L', La, Le, Les) livres, (Les, Le, L', La) stylos, (Le, La, L', Les) crayon et (Les, La, Le,L') montre dans (Le, L', Les, La) sac
Which of the following is not a position taken by structural linguists? -Grammar constitutes a set of patterns common to a given community. -Each language or di
Explain the significance of dominoes in the Spanish-speaking world
Element A combines with Element B at a ratio of 2:1 to make a particular substance. If you have 10 grams of element A in the substance, how many grams of elemen
What is the base of a triangle that has a height of 6 cm in an area of 18 cm
Use mathematical induction to prove that the statement is true for every positive integer n. 8 + 16 + 24 + . . . + 8n = 4n(n + 1)