lewis7212 lewis7212
  • 26-03-2024
  • Mathematics
contestada

If 2 pounds of noodles cost $5, then how much does 20 pounds of noodles cost?
A) $25
B) $50
C) $40
D) $45

Respuesta :

Otras preguntas

What is the value of 35 To the second power
How do you make 26 using 1,2,3,4 only once
A square patio has an area of 200 square feet. How long is each side of the patio to the nearest tenth?
true or false , Dias' exploration was before Columbus and was the beginning of a sea route to india?
What is 1.75rounded to the nearest cent mathematics
what is the simplest form of 120 over 15
What is 1.75rounded to the nearest cent mathematics
there are 5 different routes that a commuter can take from her home to the office. in how many ways can she make a round trip if she uses a different route comi
A number to the 12th power divided by the same number to the 9th power equals 125.what is the number
Four friends buy 36 cookies for 12$.Each person contributes the following amount of money. friend#1-$2 friend#2-$3 friend#3-$4 freind#4-$3 Each person gets the