hgdai49651 hgdai49651
  • 25-02-2024
  • Business
contestada

Was it easy to sell the animals from the Patel family's zoo?
a) Yes, due to high demand
b) No, due to legal restrictions
c) Yes, because of their exotic nature
d) No, because of the economic downturn

Respuesta :

Otras preguntas

what is the unit rate in dollars per hour if u have 1/2 hour equals $1.25?
Is India an LEDC or an MEDC????
Stephanie had 7/8 pound of bird seed she used 3/8 pound to fill a bird feeder
how does differentiation lead to tissues and organs in a developing organism
correctly balance this equation: K+O2=K2O
Christine baked a pumpkin pie. She ate 1/6 of the pie. Her brother ate 1/3 of it , and gave the left overs to his friends . What fraction of the pie did he gave
Justin has $7.50 more than Eva and Emma has $12 less than Justin. Together, they have a total of 63.00$. How much money does each person?
what effects on sectionalism did the industrial revolution have?
similarities between fiction and non fiction
These lines of poetry from "Totally like whatever, you know?" are most likely stated as a question for what purpose? "Invisible question marks and parenthetica