lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Rewrite the equation 2x + 4y + 2 = 3y + 5 in general form. A. y = −2x + 3 B. 2x + y = 3 C. 2x + y − 3 = 0 D. 2x + 7y + 7 = 0
Choices Y -7 -5 -1 1 5 7 X -14 -7 -2 2 5 10
GIVING THE BRAINLIEST ANSWER What is the solution to the system: y=2/3 x - 1 and y=-1/2 x + 6 -3, -6) (3, 6) (6, 3) (-6, -3)
Luke can run 2 1/2 miles in 35 minutes. At this rate, how long would it take Luke to run 6 miles? A. 18 minutes B. 56 minutes C. 70 minutes D. 84 minutes
I need help on my Spanish homework. The worksheet is the Un mensaje electronico. It is talking about the ir verbs and it is confusing. Someone please help me!
Which of the following are examples of enumerated powers of the Constitution? *There is more than one correct answer to choose below. declare war establish publ
the process of amending the Constitution is found in which article​
Chlorine is widely used to purify municipal water supplies and to treat swimming pool waters. suppose that the volume of a particular sample of cl2 gas is 8.80
A direct variation function contains the points (–8, –6) and (12, 9). Which equation represents the function? A. y = –4/3x B. y = –3/4x C. y = 3/4x D. y = 4/3x
explain the human causes of climate change