cocoabean1370 cocoabean1370
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

6 ounce jar of pudding cost .72 cents, and a 3 ounce box cost .27 cents. what is the differince in the cost per ounce.

Respuesta :

Otras preguntas

In "The Fish I Didn't Catch," how does John Greenleaf Whittier try to persuade his audience of the wisdom of his uncle's advice? A. He tells a series of ficti
Va rog sa ma ajutati repede! Demonstrati intr-o compunere ca Toma Alimos este o balada. Va rog fara compuneri de pe internet!
which statement about a difference between the north and south after 1820 is not true A. The North's population grew as immigrants arrived looking for work. B.
what percent of 96 = 24
Economic growth can result from a(n) _____ in government expenditures and a(n) _____ in net exports. a) increase, increase b) decrease, decrease c) increase, de
Why is the transition state of the reaction always so high in energy? A. Breaking bonds always requires energy, and getting to the transition state requires bre
What does Odysseus demonstrate by not replying to Menelaus's message and pretending to be insane to avoid going to war? A. his great foolishness and continued p
Critical thinking.consider two samples of water:lake michigan and a cup of boiling water. Which has a higher average kinetic energy?which has a higher total kin
Find the area of a rhombus with diagonals 2.7 mm and 3.2 mm. A) 8.64 mm2 B) 2.95 mm2 C) 5.9 mm2 D) 4.32 mm2
what is car in mandarin