juneholt557 juneholt557
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

Vince runs a snack bar at the local park. He sells hot items, cold items, drinks, candy, and much more. Vince has a pizza warmer in his snack shack that cost him $125. He sells two types of pizza. He sells cheese pizza for $11.50 and pepperoni for $13. One day he sold 20 pizzas and made $242. How many cheese pizzas did he sell?

Respuesta :

Otras preguntas

In classic and contemporary literature what does it mean to be immortal
In what sense are indigenous religions "world religions," and in what sense are they not?
the aleutian islands are found west of which u.s. state
Describe a Miel y a Juanito. Completa el párrafo con las formas correctas de ser o estar. (Complete with ser or estar.) Miel 1. el perro de Juanito. Miel tiene
Read the passage from The Odyssey - Teiresias. ‘Then a seaborne death soft as this hand of mist will come upon you when you are wearied out with rich old age
Write the numbers in Two forms 314,207
Rain snow sleet and hail are also called
Adjetivo que describen a Simón Bolívar
What landmark supreme court decision gave approval to state laws requiring separate facilities for whites and blacks?
What is the force that attracts an objects toward the middle of an other object