natlliyg4282 natlliyg4282
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

Makayla bought 6 bananas for $4. What was the cost of the bananas in bananas per dollar?

a. 1.5 bananas per dollar
b. 1.25 bananas per dollar
c. 1.75 bananas per dollar
d. 1.0 banana per dollar

Respuesta :

Otras preguntas

what is 2.85 to the nearest tenth?
solve the problem what is (4r3 + 3r4) - (r4 + 5r3)
Juan plays little league baseball. In 27 at-bats, he had 9 hits. What is the ratio of at-bats to hits?
Will the percent composition by mass of CaCl2 change if you have a large amount of the sample or only one formula unit of it? Why?
If a paper clip a pair of scissors a needle and a horseshoe all have the same metal which physical properties is not similar in all four of those object
How and why do you think the evolution from the ancient Hindu castes to the modern system occurred
Please help me Choices for blank 1 Stabilizes the forward reaction Increases the energy Decresases the collisions Blank 2 Remains constant Increases Decre
Please help me! This is for my math homework and if i get it wrong I will have to start over
Why does the US military organize supplies into 10 different classes?
i know this is easy but i have done the middle one but dont know the first and last the miidle one is correct because its in green