kamonijsloan2006 kamonijsloan2006
  • 22-01-2024
  • Advanced Placement (AP)
contestada

A business spends $2000 on rent and $3000 on kitchen equipment. It needs $300 for materials, $200 for labor per unit made. Each unit is sold for $1000 dollars. What is the profit after 1 unit sold? FC: VC: R: X:

Respuesta :

Otras preguntas

Graph the linear equation: y = (2/3) x, by creating a t-chart to plot the points. Show all of your work, attach your t-chart and a labeled graph for full credit
How did the improvements made to the park create new and unexpected problems? The many improvements made to the park included the Zion‐Mount Carmel Tunnel, whi
Find the slope of another line. Drag the left point to (-3, 14). Let this be (Xı, yı). Drag the right point to (3, -4). This will be (X2, yz). y - y. is
Select all that apply. A direct variation equation is graphed. The point (6, 4) is on the graph. Which of the following points are also on the graph of the equa
Progress is impossible without change, and those who cannot change their minds cannot change what is a example of this quote
Write a letter to the chief of the planning commission dragging her/his attention in proper implemention of the stategies adopted to fulfill the obejectives set
A rectangle has sides measuring (4x + 5) units and (3x + 10) units. Part A: What is the expression that represents the area of the rectangle? Show your work to
Any help, I would highly appreciate it ​
write down any four health service which are provided by nepal government ​
Why there is a variation of weather in two different parts of India, though climate was summer?