chrislynrichard chrislynrichard
  • 21-01-2024
  • Mathematics
contestada

Choose the cereal brand with lowest price per ounce. (2 points) Brand A: 12 ounces for $2.09 Brand B: 20 ounces for $3.09 Brand A Brand B Both brands have the same price per ounce. Not enough information is given.

Respuesta :

Otras preguntas

Solve 5 over x plus 8 equals 3 over x for x and determine if the solution is extraneous or not.
what two numbers multiply to -96 and add to 20
Suppose the radius of a circle is 8. What is its area?
the product of 5 and m squared, increased by the sum of the square of m and 5
How are factors different from factor pairs
K+9 q=----------- N-S Solve for k
Is the square root of 75 a rational or irrational number?
Marcie wants to enclose her yard with a fence. Her yard is in the shape of a rectangle attached to a triangle. The formula for the area of the enclosed space is
Which fossil occurs on the most landmasses? What does this suggest about when these particular continents broke up?
To put abstract ideas into close-up words, use _______ descriptions. a. impersonal b. faraway c. general d. concrete