zackbill
zackbill zackbill
  • 22-06-2017
  • Mathematics
contestada

10 POINTS
Miley is purchasing several yards of fabric for a school project. If she spent $13.41 and the fabric was $2.98 per yard, how many yards did she purchase?

Respuesta :

cleopatra5
cleopatra5 cleopatra5
  • 22-06-2017
the answer is 4.5 yards. divide 13.41 by 2.98

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How can you analyze a tone from an audio ?
what is imparting instruction method?​
Describe an incident in which someone was as deviant by others who had greater social power. Did this incident involve race , class or gender ? How did this in
A structure of government proposed by James Madison in which the powers of the government are separated into three branches: executive, legislative, and judicia
If D varies directly as S and D=140 when S=35, find the value of S when D=176​
Ulises lives 1.5 mi from school. Convert the distance to feet.
A tsunami caused by an eruption of Anak Krakatau in Indonesia killed at least ... people and injured almost a thousand more.plz write how many people killed​
How can you analyze a tone from an audio ?
The distance from the center of a round horse corral to the fence is 25 yards. What is the area of the horse corral?
How to convert ethyne to ethanol