mltterry699 mltterry699
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

The cost of lubricants used to grease a production machine in a
manufacturing company is an example of a(n):
Multiple Choice
indirect material cost
aperiod cost
direct material cost
direct labor cost
none of the above

Respuesta :

Otras preguntas

How do I Round 53879 to the nearest hundred.
convert 35/9 to a mixed number
Jack broke up 5×216 as (5x200)+(5x16) to multiply mentally.What strategy did jack use.
Six Neighbors share 4 pies equally. How much of a pie does each neighbor get?
name 3 reasons president James Madison asked to declare war aginest great britain
Shane has a rectangular garden that measures 12feet by 18feet. Whithin his garden, he has a rectangular area where he plants vegetables. The two rectangles Are
what are the two main devices that control light in a camera
Which of the oceans does not touch the continent of North America
DeShawn uses 3/4 of a box of rice to cook dinner. The portion he uses weighs 12 ounces. Write and solve and equation to find the weight of the full box kf rice.
Why did Thomas Paine question British authority to rule the colonies in Common Sense?