dreamxette5799 dreamxette5799
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a 32-ounce box of brown sugar that
costs $38.4?
A) $19.20 per ounce
B) $1.20 per ounce
C) $38.40 per pound
D) $76.800 per pound
E) $1.20 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

Slavery was defended for many reasons in the 1800s. Which opinion best explains why some citizens of free states might support slavery? Slaves were needed to bu
what is mars what does it do??????
Sakura speaks 150 words per minute on average in Hungarian, and 190 words per minute on average in Polish. She once gave cooking instructions in Hungarian, foll
Which word is closest in meaning to the underlined word? vacation beverage payment break
What is most important to understand about the scientific method? Explain why.
What did the United States do to affect the outcome of the war? (Civil war in China) ( civil war in Korea)
How can these models be used to find the sum 1.8 + 1.56?Enter your answers in the boxes.The models show a total of 2 wholes, tenths, and BLANK hundredths. Afte
Solve the equation 3cosx=3
pleaseeee helppppp will mark brainlist pleaseee asap​
What are four examples of cyclic relationships?