bacchus8588 bacchus8588
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

What is the unit price of a 28.8-ounce box of brown sugar that costs $28.8? Multiple Choice $51.840 per pound $16.00 per ounce $28.80 per pound $1.00 per ounce $1.00 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

Reuters and ap are ____ that gather news and furnish it to many different papers wire services bylines fillers
Worth 12 points and actually help me with the question plz
WILL MARK BRAINLEST!!!find the domain and range of following ​
If i get 8 dollars an hour , and work 5 hours and work 3 days a week , how much money did i make that week
what do you mean by community based medical profession​
this test is literally the death of me but can anyone help?
what was one important achievement of the roman empire
19) Hydrazine, N2H4, a substance used as rocket fuel, reacts with oxygen as follows: N2H4 (1) + 3 O2(g) → 2 NO2(g) + 2 H20 (8) A) If 65.0 g of hydrazine are rea
Shania has a family history of a genetically inherited disease. Based on this information, which statement is true? O Shania has an increased risk of the diseas
What is the complete factorization of x2 + 4x − 45?