jjcoolmank1dhh jjcoolmank1dhh
  • 25-12-2022
  • Mathematics
contestada

jasmin goes to the store to buy some fruit to make a fruit salad the list shows the amount and the price of each type of fruit she buys

Respuesta :

Otras preguntas

Lisa reads 45 pages in 8 minutes. How many minutes will it take her to read 36 pages. Use a proportion or unit rate to solve.​
The owner of a golf course wants to determine if his golf course is more difficult than the one his friend owns. He has 20 golfers play a round of 18 holes on h
Lines A, B, and C show proportional relationships. Which line has a constant of proportionality between y and x of 2/3?
Which are the intercepts of the equation y=−17x−8?
I WILL MARK BRAINLIEST IN 5 MINUTES!
An ounce of cinnamon sticks costs $3.25 and the cocoa costs $0.75 per ounce. What is the combined cost of 1.6 ounces of cinnamon sticks and 9.4 ounces of cocoa?
**please help, due soon!!**
25 points, will mark brainliest!!​
3 2 음 4 4 Plz help me a have a test tomorrow so please help me
Car A travelled 300k in 5 hours, what was its average speed?