zyir827 zyir827
  • 23-12-2022
  • Mathematics
contestada

9 apples and 6 oranges cost $33. 18 apples and 20 oranges cost $80. how much does one apple and one orange cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Anyone know the answer?
1. Using the glossary define the following (5) words: a. Line b. Landscape c. Representational d. Space e. Scale
Which automobile is faster a chevrolet or a ford? Also explain pls
Write a letter to your headmaster telling him three reasons why you will be absent from school​
The nurse is preparing to use an otoscope for an examination. Which statement is true regarding the otoscope
an acute angle's measure is
What do marine veterinarians wear to work
what is the formula of water​
Interpret the following exponential function: y = 6 (1.07) Superscript x What is the growth/decay factor? What is the y-intercept? a. Decay factor is 6; y-inter
How did Thomas Edison's improved lightbulb contribute to industrialization in the United States? O A. It created a demand for skilled glassblowers to make more