boahenek902 boahenek902
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

It costs $0.50 to buy 1/3 lb of pears. What is the unit rate for the cost per pound.

Respuesta :

Otras preguntas

can u please help me
¿Qué lista de elementos está ordenada en orden creciente de número atómico? Sr, Ca, Mg, Be B, C, Li, Ser Li, Na, K, Rb Na, H, Cl, B
What is the correct grammar for the following sentence? Something must have went wrong.
49203 in scentific notation
12-2x = -2(y-x) find x pls show me how u did it lol
The elbow is ____ to the fingers, but ____ to the shoulder
Which of the following lines is in slope-intercept form? A. Y – 3 = 2(x + 4) B. y = 3x – 2 C. 4x + 5y = 9 D. y + 2 =} (x – 4)
Your best friend has been hospitalised. Write a letter to to tell him what is going on in your school. ​
Help please ASAP THANKSm
CoSO₄ and Pb(NO₃)₂ are mixed in aqueous solution.