eastnina63 eastnina63
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

Carrie bought three pounds of bananas for $1.08. June paid $1.80 for her banana
purchase. If they paid the same price per pound, how many pounds of bananas did
June buy?

Respuesta :

Otras preguntas

8 more than the product of 12 and 11. Please Help
Choose the isotope in each pair that can be used in radiometric dating. Then, explain how you made your selection. (Hint: you'll need a version of the periodic
Answer the following questions based on algebra learning: 4.1.1 How many values does the expression 6+ (7 + 3)² have? Write down the values.​
Please help math 100 points its easy.
(100–150 words), explain how the process of mitosis faithfully carries out exact copies of this heritable information in the production of genetically identical
helpppppppppppppppppppppppppp
Is the Malagasy language endangered?
Was the rebellion of the Third Estate justified?
Angle P in Triangle PQR has the same measure as Angle S in Triangle STU. Which other condition is necessary to prove that these triangles are similar?
If flying squirrels were brought to Australia, what do you predict would happen