makram279 makram279
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of frozen yogurt costs $7.76. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Write a related equation k + 26 = 61 k = 26 - 61 k = 61 - 26 k = 61 • 26 k = 61 ÷ 26
question is in the clipboard. thank you
Make a table for equation y=-0.5x+1
The size of a television is given by the length of its diagonal. What is the size of a television that has a width of 24 inches and a length of 45 inches?
Express the following vectors in terms of a and b
when evaluating good graph what are the things you look for
There are 24 quarters.How many whole ones is that?
What kind of muscles move without conscious control
The present tence of lay is the same as the past tence lie true or false
For y = 3x - 2x2 +5x3, show how to find the value for y, when x = 3. Show your work