agit765 agit765
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

toilet rolls come in packs of 4 and 9
the 4 packed one is priced £2.04
the 9 packed one is priced £4.68
By calculating the price per roll, determine which roll is better value

Respuesta :

Otras preguntas

What two variables determine total revenue?
This is a number between 0 and 1,expressed as one number over another
What is the prefix in the word disability?
Identify the complete verb: he still has not mailed the check.
Can someone explain how to solve this?
Does the relation in the table represent direct variation inverse variation or neither? If it is direct or inverse, write an equation to represent the relation.
How can human trafficking affect a victim psychologically?
Help me on number 6 plz cvbhbh
Compare and contrast The Mongol Empire and The Arab Empire?
What equals 14/7 do i simplify it