chanceoplustil chanceoplustil
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles. an 8-oz package costs 3.40. a 12-oz bag costs 4.80 a 26 oz package costs 10.40. which package is better

Respuesta :

Otras preguntas

Help meeeee pleaseeeeerd
Which expression is equivalent to the given function? y= x²+6x + 9A. (+3)B. (x + 6)²C. (x +9)²D. (x+4.5)²​
Can you help me wit History? Answer what ever you want ..... 1) How did the “Open Door” policy affect relations with Japan? 2)What happened in the Boxer Rebelli
Which of the following accurately explains why brands such as Kleenex® and Band-Aids® have incredibly strong brand equity? Because the brand has been in existen
4. Synthesis which side of the health triangle do you think is most affected by outside influences? Help ASAP
-8 (x-10) - 3 (x+10)
What forces are related to a person pushing a large crate accross the floor?
In a survey of 1,800 people who owned a certain type of car, 540 said they would buy that type of car again. What percent of people surveyed were satisfied with
What is Church In Your Own Self?
Write the first five terms of the arithmetic sequence. First term: -8 and common difference: -2