mariandradee1999 mariandradee1999
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Juice A cost 0.10 more then per ounce than juice B. Ifa 12 ounce of juice A costs $564 what is the cost per ounce of juice B

Respuesta :

Otras preguntas

A picture frame measures 18 cm by 20 cm on the outside, and 168 cm? of picture shows. Find the width of the frame around the picture. The width of the frame is
8 rabbits=5.5 squirrels 18 deer=2.25 bear 4 hippos=75 groundhogs How many hippos are in 65.25 rabbits?
Simplify -15(y^2)^4/-5y^3y^2
i need help with geo please i don’t understand:(
Two angles in a triangle add up to 152 degrees. what is the size of the third angle?
A rectangular table that is placed lengthwise against a wall is 8 feet long and 4 feet wide. Balloons will be attached 8 inches apart along the three exposed si
Maria makes a fruit salad. The table shows the amounts of different kinds of fruit that she uses. Kind of Fruit Amount Grapes 3 2 3 cups Melon 2 1 4 cups Pineap
Arteries are most accurately defined as blood vessels that carry __________. highly oxygenated blood blood toward the heart blood away from the heart deoxygenat
I need help with this problem.
In the Southern region of Africa, you find the lowest population in the _______ areas. A. Rift Valley B. Large Cities C. Desert D. Coastal Regions