trashawalters trashawalters
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of premium gas cost $40.68, what is the cost of one gallon of gas ?

Respuesta :

Otras preguntas

You are on your way to work. Your hourly rate is $20 per hour. You stop at a coffee shop to get a cup of coffee You pay $3.00. There is a long line and you had
Two divided by 5 whole two over three
Henry has a bag of potting soil that is full. He uses of a bag to fill small flower pots. How many small flower pots 16 can he fill? A. 48 11 16 B. 23 C. 12 D.
What are some of the practical implications of living according to the Four Noble Truths? What do you think your life would be like if you based all your action
There are 6 phases in the data analytics lifecycle: discovery -> data preparation -> model planning -> model building -> communicate results -> o
In the formation of water, how many molecules of water are formed for each oxygen molecule?
This word means something is worth sacrificing to gain an objective
Find the equation of lines which pass through the point (1, 2) and perpendicular to the lines represented by 3x² + xy-10y^{2}=0.​
This word means something is worth sacrificing to gain an objective
You have just consumed a meal very high in fat. As a result, hormonal messages will tell an organ to send _____ to aid in the digestion of fat.