CrosbyW179552 CrosbyW179552
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

A baker paid $15.05 for flour at a store that sells flour for $0.86 per pound.

A baker paid 1505 for flour at a store that sells flour for 086 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

Drinking five ounces of wine is better for the body rhan drinking twelve ounces of beer because there's less pure alcohol in a glass of wine
whats the X. 5(5x+2)= 57
describe the effects of the Atlantic slave trade
A LINE HAS AN EQUATION 2x +4y =8, find the y-intercept of the line
Omaha’s factory has yet another type of cost structure. Its cost function is provided graphically. Its maximum capacity is 38,000 units per day. part a. At what
a ramp is used to bring cargo on and off a cruise ship.The ramp is 6 feet high and its end sits 18 feet away from the ship. What is the slope of this ramp?
A girl builds a rectangular prism out of wooden cubes. She uses 320 cubes that measure 1/2 inch on each edge. What us the volume, in cubic inches, of the recta
What is the product of 4xy and y^2 + 2x? A) 4xy + 4xy^3 B) 8x^2y + 4xy^2 C) 8x^2 + 4xy^3 D) 8x^2y + 4xy^3
What is the equation of the line that is parallel to the given line and passes through the point (12, −2)? A. y = -6/5x + 10 B. y = -6/5x + 12 C. y = –5/6x – 1
A Uniform Resource Locator (URL) is a formatted string of text that web browsers, email applications, and other software programs use to identify a particular r