JavanteY347800 JavanteY347800
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly was shopping and saw that a 14lb turkey costs $13.86. Calculate the unit price for 1 lb of turkey.

Respuesta :

Otras preguntas

Julie studies an overeaters anonymous group for several years. in her book on the subject, she mentions the location of the meetings. this violates which one of
Which revision puts the sample sentence in active voice? A. Family members who cannot attend set places at the table. B. Family members set places at the table
What is the first level of high school in France? seconde terminale sixième troisième
Ergonomics is best defined as “the emotional strategy to enhance learning ability.” “the study of arranging work areas for safety and comfort.” “the study of s
Eric had $15.00 to spend on paints, which sold for $1.14 each. How many jars of paint can he buy?
Sally reads a report about a casual study of students and their attitudes to drugs. "a group of high school students were asked if they had ever used an illegal
If DB=2x-4 and PB=2x-9, find PD
What is the value of fraction 1 over 2x3 + 5.3y, when x = 2 and y = 3? 8.3 9.3 18.9 19.9
Write the related facts for the set of numbers 3,7,21
please help fast!!! 20 points