ljackson2670 ljackson2670
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

5 tons of rocks cost $7,000.00. What is the price per pound ??

Respuesta :

Otras preguntas

Two balls, each with a mass of 0.844 kg,exert a gravitational force of 8.45 × 10−11 Non each other.How far apart are the balls? The value of the universal gravi
Which of the following best explains why 1-butanol, CH₃CH₂CH₂CH₂OH, has a higher surface tension than its isomer, diethyl ether, CH₃CH₂OCH₂CH₃? (A) the higher d
What is the meaning of bathymetry
why does the plasma cell have a well developed endoplasmic reticulum with lots of ribosomes
What is the difference between an isthmus and a strait?A.A strait is a body of land that creates a bridge over a large body of water, and an isthmus is the plac
the area of a circle 200 mm in diameter is approximately how many times greater than the area of circle 40 mm in diameter
show me the steps for solving this problem how many grams of O2 are required to burn 46.0 grams of C5H12
Optimization- Of all rectangles with a perimeter of 10, which one has the maximum area? (Give dimensions)
how much did it cost to manufacture a Mig-21 Fishbed fighter jet.
Double my tens digit to get my one digit. Doble me and i am less then 50