8y2k4aycu3 8y2k4aycu3
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit price (in dollars per ounce) if a 21-ounce can of pineapple costs $3.36.
a. $0.18 per ounce
b. $0.16 per ounce
c. $0.19 per ounce
d. $0.23 per ounce
e. $0.21 per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

What is a major city in Alaska that starts with F
How do you tell if an equation is linear or not????
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is 36 percent as a decimal?
Which statement illustrates the distributive property? Please help
What is a major city in Alaska that starts with F
What is a major city in Alaska that starts with F
What is 36 percent as a decimal?
What is a major city in Alaska that starts with F
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?