toddbrivers toddbrivers
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

How to solve N=28 in pre Algebra. I'm not good at figuring this out.

Respuesta :

Otras preguntas

Karla has spent $39 on food. She bought milk, cheese, and meat. The milk cost half as much as the cheese and the meat cost 4 times as much as the cheese
The selling pirce of a television in a retail store is $66 less than 3 times the wholesale price.if the selling proce of a television is 899, write and solve an
Let y=(0.\overline{12})+(0.\overline{345}). When y is written out as a repeating decimal, what is the sum of the digits in a single repeating period? (In other
which values of p and q result in an equation with no solution? -60x+32=qx+p
Create a paraphrase of the following sentence from "The Cold Equations:" (10 points) There could be no alternative—but it required a few moments of conditionin
Phi is a subset of {1,2,3,4,5,6}
What might be an open question that a writer would ask of a peer reviewer regarding her introduction? A] How can my opening paragraph better outline what the es
Discusses two key differences between the prose form of Sojourner Truth’s speech and the poetic version.
Beth recently became a vegetarian. The doctor suggested Beth eat more peas and beans to ensure she gets all of the nutrients she needs. Which element might the
4 - 7x=39 find the value of x +1