alainaemery32 alainaemery32
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

Ben needs to buy so he can buy a package of three bars of soap for $3.75 or a package of eight bars of soap for $12. If he buys the cheapest soap how much will he save per bar

Respuesta :

Otras preguntas

if a right angle has a hypotenuse of 19 units and a leg with the length of 7 units, find the length of the other leg
Precalculus class questions
What element must an effective war speech have
when the contents of a vesicle are released by the cell ?
• through brain mapping, what have scientists learned about the processing of pain in the brain?
Jim thinks of a number 2/3 of his number is 48 work out 5/6 of Jim’s number
¿Qué frase es cierta sobre los menonitas del Chaco? A:Los menonitas hablan los idiomas de los indígenas del Chaco. B: Los menonitas no se comunican con los in
ora works at a retail store. She earns a commission of $5.50 on each item she sells. If she sells 17 items, how much does she earn from commissions? If Nora sel
What are the constants in this expression? A.) 1 and -3 B.) -3 and 2/3 C.) -3 and -y/2 D.) 2/3 and -1/2
8/9 divided by 7/5 x 3/16