baryiku5 baryiku5
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

Find each unit price and decide which is the better buy. Assume that we are comparing different sizes of the same brand.
Napkins:
100 for $0.73
200 for $0.93
The unit price for the package of 100 napkins is approximately $per napkin.
(Round to three decimal places as needed.)

Respuesta :

Otras preguntas

Question 4 A car of mass 820 kg has a maximum power or 30 kW and moves against a constant resistance of motion to 910 N. Calculate the maximum speed of the car
literally anyone pls
are you a cool guy answer now for brainleist
How does the Sultan choose leaders in the military?
Explain why a relatively large forest can only support a small number of wolves.
can someone help me please​
20(2,311 answer quick pls
How can i solve this?
Mustufa ran the 100-meter and 200-meter races but the one he had trained for the hardest was the 400-meter competition. Which is the best revision of this sente
f(x) = |6x| - 2 ; reflection in y-axis write a function g whose graph represents the indicated transformation of the graph of f.