rebeca1729
rebeca1729 rebeca1729
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Deborah bought a yard of ribbon for $14.76. How much did Deborah pay per inch? (1 yard = 3 feet.)
$0.41
$0.49
$1.23
$4.92

Respuesta :

Otras preguntas

what should you put in a linkedin profile​
A dad bought 2 vanilla ice cream cones, 3 chocolate, 4 strawberry an 1 maple walnut for his 10 children. in how many different ways can he distribute
A sandwich shop has 18 tables. Each table seats up to 4 people. To find the greatest number of people that can be seated, you can solve p4 ≤ 18. Which step is t
how many islands are in Australia?​
What is the poem old man by Ricardo Sanchez about?
Please help asap will make brainliest
step by step please.
How does a coronal mass ejection (CME) affect the solar wind ?
Find two additional polar representations of the point. Write each coordinate in simplest form with the angle in
This diagram is best useful for helping a reader