leahthediva2
leahthediva2 leahthediva2
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 10-visit movie pass costs $79.50. What is the unit rate for each visit

Respuesta :

Otras preguntas

What substances are combined with sunlight in the process of photosynthesis? A. carbon dioxide and water B. water and simple sugar C. carbon dioxide and oxygen
The equation f = V + at represents the final velocity of an object, f, with an initial velocity, w, and an acceleration rate, a, over time, t. Which is an equiv
two importance of proteins in human​
what were the reslt of aurangzeb's religion policy ? what measures did he takes
Help me with this i will mark brainiest! Descriptive Writing:- Describe a local fair that you recently visited in your town in 5 paragraphs.
Please help, solve a and b
Find the arithmetic means between 42 and 86
What is the best description of the Conservatives? A. they were left- wingers. B. they wanted the king executed. C. they wanted fewer changes. D. they favored a
There are 4 more boys than girls in a class. If there are 16 students in the class, how many are boys? How many are girls? Set up an equation to show this, and
Actions and politicized of the government under president George Washington generally resulted in the