3vytjv2qfw 3vytjv2qfw
  • 26-09-2022
  • Mathematics
contestada

Miles plans to buy some sharpies and 1 ruler at the school store. A sharpie costs $1.55 and the ruler costs $3.22. Miles has $18.16. Write an inequality he could use to find the number of sharpies he can buy. Use x to represent sharpies

Respuesta :

Otras preguntas

Evaluate-2|m-3x|-p If m=-1, x=2, and p=4please help asapthank you ​
Date: Page 1. "Heath is Wealth". Justity this statement in your own words. ​
Summarize how C-14 and U-238 dating together can be used to determine fossil ages.​
ASAP ILL GIVE U BRAINIEST!!!!! The United States prospered after World War I. All were reasons for American prosperity, except: options: Foreign governments an
what is the slope of the line 180x-30y+10=0?​
Question 7 of 10 Community service offers all of the following except O A. an opportunity to learn new skills. B. college course credit. C. the chance to give b
What happened at the Alamo and how did it lead to the Texas Revolution in 1836?
how to read a phylogenetic tree ( add details pls)
I need essay Describe how the system of checks and balances functions
103.468 round this to the nearest liter