Mateus123
Mateus123 Mateus123
  • 24-09-2022
  • Mathematics
contestada

If the price of gas was on average $3.20 per gallon, and this was $1.43 cheaper than a year before, what is the percent of decrease in price? (Round to the nearest percent.)​

Respuesta :

Otras preguntas

will give brainliest what are 3 good projects to do with wood or cardboard or paper or an old drone when you are a beginnerif you do not have 3 good projects th
An 8-pack of water bottles costs $6.80. What is the unit price? per bottle
Which value is in the domain of f(x)?
will give brianliest Which of the following sentences is correctly capitalized?Question 2 options:Can we watch Back to the Future tonight, Dad?Can we watch Back
help me pls ill give extra points
not too late to study. * Its. or It's​
Which method for achieving civil rights is most associated withMartin Luther King, Jr.? Choose one of the answers below andexplain why you chose that answer​
HELPPP PLEASEEEE!!!!!!
If you walk 2.5miles in 45 minutes. At this rate, how far can you walk in 2 and a half hours
Explain what structure A in the picture above does during DNA Replication?