Coolmathgame Coolmathgame
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A box of packaged snacks contains 6 individual bags and costs $5.40. Each individual bag contains 18 crackers. What is the cost per cracker?

Respuesta :

Otras preguntas

if ey/n+k=t what is y in terms of e,n,k and t
How did Renaissance humanists differ from medieval speakers?A. they focus solely on religious subjects and emphasized individual achievementsB. they rejected t
What percent of 19.6 is 10.78?
Lucy's weekly income is $70. she budgets $40 for movies and food and saves the of her income. how much money will she save in 6 months?
The perimeter of a triangle is 80. side one is four times side two. side three is ten less than side one. what are the 3 sides
Does spearmint gum have alcohol in it
Convert the fraction to a decimal 40/100
The length of a rectangle is 7 units and its width is 5 units. What is the approximate length of the diagonal of the rectangle? A. 4.9 units B. 6 units C. 8.6 u
1. A narrator who is also a character in the story is? a. first person b. second person** c. third person limited d. third person omniscient 2. Which of the fol
All atoms of a specific element have the same number of _______.