clxdz131 clxdz131
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of fabric softener costs $2.56. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Sam cut a pie into equal slices. There are only 3 slices left. The angle measure of the 3 slices is 72 degrees How many slices did sam cut the pie into?
What is 6 1/2 - 1 9/10
why are average temperatures higher at the equator than near the poles?
Can u Simplify this problem???!? 3t-7t+14t
A bowl of fruit is on the table.  It contains 3 apples, 5 oranges, and 2 pears.  Ryan and Kenneth come home from school and, at the same time, randomly grab one
Suppose that you find in a reference book that the volume of all the oceans is 1.4×109km3. To find the mass, you can use the density of water, also found in thi
how do politicians use math in their jobs (please give an example equation)
Which war immediately preceded the communist revolution in Russia? * a. Russo-Japanese War* b. World War II* c. World War I* d. Cold War
Which mountains hinder travel between Spain and France?
Suppose that you find in a reference book that the volume of all the oceans is 1.4×109km3. To find the mass, you can use the density of water, also found in thi