izzywizzyy
izzywizzyy izzywizzyy
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart. Kiwi cost $4.50 per
pound and raspberries cost $3.25 per pound. How many pounds of fruit does he buy
if he buys 2.5 pounds of kiwi and 1.5 pounds of raspberries? How many pounds of
fruit does he buy if he buys a pounds of kiwi and y pounds of raspberries?

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart Kiwi cost 450 per pound and raspberries cost 325 per pound How many pounds of fruit does he buy if class=

Respuesta :

Otras preguntas

Division and sub division of arteries finally end into .........​
Explain why the vertical line does not represent a linear function.y5G C12 24 5 rThe vertical line hasfor the input I> EMERGENCY ​
Based on what you've read, why do you think the author wrote this passage? A.to argue for all Olympics being in Greece B.to describe the different Olympic event
a bike wheel radius has a radius of 23 inches and a circumference of 144 inches. what is the diameter​
what is 1 2/3 as a whole number
Translate She took a lot of sweets into Spanish by filling in the missing letters
What is the value of x? Please provide an explanation, thanks!
HELP ASAP!!! What could teachers do to change students outlook to see tests as opportunities instead of threats?
What is the difference between anti-slavery and abolition?
Help me pleaseeeee!!!