vanessagallegos7745 vanessagallegos7745
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce package? a. $0.32 b. $0.56 c. $1.78 d. $3.24 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

When elements combine to form compounds, do their properties change?
four words that contain the small word which means the opposite of ''out
What is the basic ratio for 120:150
You complete 3centimeters of a necklace in an hour. Each hour after the first, you triple the length of the necklace. Write an expression using exponents for th
What is 17.5% as a decimal?
What is the reciprocal of 9/10 as a mixed numeral?
What is the reciprocal of 9/10 as a mixed numeral?
What is historiography?
Why do so many languages in Europe have similar roots?
Explain why you do not have to do any computing to solve 15 by 0 by (13+7)