kerianat kerianat
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Rope costs $2.40 per meter. Xi buys 20.25 meters of rope. If Xi wants to equally share the cost of the rope with two other friends, how much should each person pay for the rope?

Respuesta :

Otras preguntas

Which comparison operator means ‘is not equal to’? != == =# %
Compare the areas. What is the ratio of the areas? SHOW YOUR WORK
The equation b = 4a - 5 and the table represent two different functions. The table represents ‘c’ as a function of ‘a’.
Find the solution using a tape diagramH + 12 = 34​
I need a word so i can write a poem in an assignment i need to get done! Plz i need a word asap.
who is muslim i am >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Consider the following set of numbers: {1,2,3,4,5,6,7,8,9, 10} What is the probability of drawing an even number or a multiple of 3?
Help please I give brainliest
Malcolm X left the Nation of Islam because he
Which of these is most responsible for the motion of the tectonic plates that make up Earth's crust? Select one: Temperature differences in Earth’s inner core.