jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

what was the modern-day state of Utah called during the civil war
we're Schenck and debs anti American
John finds that he can make 34 cookies from a single batch of a recipe. If he makes six batche, how many cookies can he make?
Use the word Secede and confederacy in a sentence : )
SAT Question of the Day: The scientist ascribed the ------- of the park’s remaining trees to the ------- of the same termite species that had damaged homes thro
What is 2.06% written as a decimal?
Why is it a problem pet anacondas escape to Florida swamps
What number is 60 percent of 21.8
A baseball player was that bat 473 times during a regular season. if he made a hit 31. 5 % of the time he was at bat how many hits did he make during the regula
Whose Enlightenment principles did Thomas Jefferson build upon when he drafted the Declaration of Independence? A. John Locke B. King George III C. John Adams D