grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

which number line represents the solutions x+4=2
concrete can be made by mixing cement, sand and gravel in the ratio 3:6:8. how much gravel is needed to make 850 cubic meter of concrete?
. On a recent business trip, a salesman traveled 52 miles the first hour, 64 miles the second hour and 49 miles the third hour. How many miles did he average pe
Decide if the following sentence is grammatically correct or incorrect. Elle choisit un tee-shirt gris.
How long can perishable foods sit on the counter? A. 30 minutes b. 1 hour c. 2 hours d. 3 hours
It is time to share your texts .Swap draft with another group. Read your friends` testimonials and help them improve their texts .How can they be better ?Do
find the equation for the line passing through the point (-2,4) and parallel to the line whose equation is y=3x+11
Determine the line(s) of symmetry for a rectangle .
Can someone help with problem 26 and 27 plz ASAP
Caregivers of _____ babies tend to be unavailable or rejecting, unresponsive, and easily irritated