TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

WILL MARK BRAINLY The graph of g(x)=x^2+2x is translated by 4 units to the left. which of the following gives the equation of the new graph? x^2 + 10x + 24 x^
is sole trader or partnership better?
The focus of this lesson is on the Legislative Branch of the Philippine Government also called the Philippine Congress. Before you proceed with the lesson, list
how could you distinguish an element from a compound
10 less than 20% of 300
PLS ASAPPPPPPPPPP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what is linear expansivity ​
Why does the type of climate you live on affect the way land can be used?
I don’t understand this :(
Athlete J runs 2/3 of a mile in 8 minutes. Athlete H runs 2 3/4 miles in 1/2 hour. 1. If Athlete J continues at that speed, how long will it take to run one mil