BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

In a geometric sequence, the ____ between consecutive terms is constant.
What is the area of this face?
How many moles are in 16.0 grams of O2?
The radius of a salad bowl is 7.2 inches what is the surface area of the bowl
PLEASE HELP ASAP!!!! Sophia made the following two-way table categorizing the US senators in 2015 by their political party and whether or not it was their first
The mass of the products (solid and gaseous) of a fire is the same as the mass of the fuel and oxygen consumed in the fire. true or false
In your own words, with AT LEAST 5 complete sentences that create a well-written paragraph, EXPLAIN how the French & Indian War changed North America.
What does Brutus tell his fellow conspirators that death is a gift fear freedom a lie
If water is flowing at 30 liters per second and the drain is draining at 20 liters per second how long will it take starting from 10000to get to 12000 liters
6. The characteristics of the alcohol-troubled family are also seen in families A. with two working parents B. that are experiencing stress C. with diagnosed co